Starostlivosť o keramickú ochranu laku C.Quartz

by Mar 11, 2021Sprievodca správnou starostlivosťou

Automobily a motocykle nie sú v dnešnej dobe luxusom, ale nutnosťou. Pravidelná starostlivosť o ne je nevyhnutnosťou. Tak ako sa staráte o ich “vnútro” – výmena oleja či výmena brzdovej kvapaliny, tak by ste sa mali starať aj o ich zovňajšok a starať sa o ich lak. Našťastie v dnešnej dobe existujú keramické povlaky, ktoré vám túto starostlivosť o exteriér vášho automobilu mnohonásobne uľahčia a zabezpečia laku vášho automobilu pevnú ochrannú vrstvu a vysoký lesk. Vďaka dlhotrvajúcim výsledkom sú keramické povlaky vždy lepšie ako bežne dostupné sealanty a vosky, ktoré sa svojou výdržou absolútne nechytajú na keramické povlaky.

Starostlivosť o keramickú ochranu laku C.Quartz

Starostlivosť o keramickú ochranu laku C.Quartz

Keramický povlak je viacvrstvový, číry, polýmerový, tekutý nano-keramický povlak, ktorý sa po vytvrdnutí zmení na odolný, ale pružný sklenený štít, ktorý sa doslova prepojí s lakom vášho automobilu. Superkeramický povlak C.Quartz možno označiť ako ďalší priehľadný náter s extrémnou tvrdosťou, samočistiacimi vlastnosťami a skvelou hydrofóbnosťou. Výrobca keramiky CarPro C.Quartz uvádza, že výdrž povlakov C.Quartz Professional & C.Quartz Finest Reserve môže dosahovať až 7 rokov, pokiaľ sa majiteľ stará o jeho automobil správne. Ak ste jedným z majiteľov automobilu s keramickou ochranou, zbystrite pozornosť a prečítajte si nášho podrobného sprievodcu správnej starostlivosti o automobil s keramickou ochranou laku a maximalizujte tak jej životnosť.

Práve ste dostali do rúk kľúče od vášho automobilu, na ktorý vám aplikovali keramickú ochranu C.Quartz. Pokiaľ, ste si nechali naniesť keramickú ochranu v DetailCar, tak vám naši chalani určite odovzdali vytlačeného sprievodcu správnej starostlivosti a podelili sa s vami o tipy & triky ako sa starať o automobil a ako predĺžiť životnosť vašej keramiky. Ak však prichádzate na tento článok po návšteve inej detailingovej garáže a nemáte poňatie ako sa starať o auto s natiahnutou keramikou nevadí, my vás podržíme a podelíme sa s vami sprievodcu správnej údržby keramickej ochrany laku.

Deň 0 – 7 po aplikácii keramického povlaku C.Quartz

  • Deň 0 po nanesení keramiky – Udržujte vaše auto čisté a v suchu po dobu 48 hodín. Karoséria sa nesmie dostať do styku s vodou / minerálmi
  • Auto neumývajte nasledujúcich 7 dní. Keramika potrebuje čas aby sa naviazala a spojila s lakom vášho automobilu.
starostlivosť o keramicku ochranu
Starostlivosť o keramickú ochranu laku C.Quartz

Deň 8 – 31 po aplikácii keramického povlaku C.Quartz

  • Vyhnite sa kefovým autoumývarkam a bežným šampónom dostupným na bezdotýkových umývarkach.
  • Pravidelne umývajte vaše auto čistou vodou na bezdotykovej autoumývarke alebo doma pomocou wapky. Stači opláchnuť, 2-3 min a auto následne iba utrieť utierkou z mikrovlákna.
  • Raz do mesiaca umyte auto pomocou CarPro Reset. CarPro Reset obsahuje lubrikačné prísady pre bezpečné a šetrné umývanie s minimalizáciou rizika vzniku škrabancov. Nezanecháva žiadne nežiadúce zvyšky po umytí a opláchnutí vozidla, je bezpečný pre všetky povrchy. Má veľmi silné čistiace a revitalizačné schopnosti.
Starostlivosť o keramickú ochranu laku C.Quartz

Každých 3-6 mesiacov

  • Použite CarPro IronX ktoré bezpečne odbúrava železné kovové znečistenie spôsobené brzdným prachom, náletovou hrzdou a inou kontamináciou z bežného používania automobilu. IronX môže byť použitý na lakované, plastové, chrómové, sklenené časti vozidla ale taktiež aj na zliatinové disky. POZOR: Manipulácia s IronX môže poškodiť váš lak v prípade, že príde k nesprávne postupu. Preto by ste mali vaše vozidlo zveriť do rúk odborníkom, ktorým dekontaminujú vozidlo za vás
  • Po použití IronX opláchnite vozidlo pomocou PH neutrálneho šampónu (LIFT) a odstráňte zvyškovú chemickú kontamináciou pomocou clay baru.
  • Naneste sealant CarPro Reset pre obnovenie vysokého lesku
Starostlivosť o keramickú ochranu laku C.Quartz

Očakávania a životnosť keramiky?

Pokiaľ sa budete riadiť našim sprievodcom o starostlivosť keramiky a budete vaše auto pravidelne umývať, tak môžete očakávať, že sa vám vaša investícia do keramickej ochrany laku mnohonásobne vráti. Správnou údržbou predĺžite jej životnosť a zamedzíte tomu, aby vaše auto rokmi strácalo na hodnote. Lak so správne udržiavanou keramikou C.Quartz bude žiariť jasne aj po 5 rokoch a vaše auto bude vyzerať akoby práve vyšlo zo showroomu. Autá s keramickou ochranou pribúdajú na slovenských cestách každým jedným dňom a dopyt po žiarivom laku je väčší než kedykoľvek predtým. Pokiaľ váhate či je keramická ochrana laku správnou voľbou aj pre vás, tak nás neváhajte kontaktovať a príďte s vašim autom k nám. My sa vám pozrieme na lak, zhodnotíme jeho stav a navrhneme ideálne riešenie na mieru.

V prípade otázok ohľadom keramickej ochrany C.Quartz alebo údržby automobilu s keramikou nás neváhajte kontaktovať na 0902 299 073.

Starostlivosť o keramickú ochranu laku C.Quartz