Často kladené otázky

Čo je to autodetailing?

Pojem „auto detailing“ zahŕňa proces dôkladného čistenia, obnovy (napr. oprava / leštenie laku) a konečnej úpravy vozidla s cieľom dosiahnutia “showroomového stavu” automobilu. Všetky špáry , záhyby a škáry sú ošetrené doslova do posledného detailu. Detailing môže byť buď exteriérový (obnova laku, sklokeramická ochrana laku, leštenie svetlometov) alebo interiérový (hĺbkové tepovanie kože, detailné čistenie interiéru pomocou štetcov)

Cieľom bežných firiem ktoré sa venujú čisteniu a umývaniu automobilov je umyť a vyčistiť čo najviac aút za čo najkratší čas. Aj keď sa tieto služby vo všeobecnosti skladajú z jednoduchých úloh, často spôsobujú poškodenia laku, škrabance a iné chyby spôsobené nesprávnou technikou umývania.

My v DetailCar na rozdiel od týchto spoločností uprednostňujeme kvalitu pred kvantitou. V spoločnosti DetailCar takéto poškodenia opravujeme a snažíme sa o dokonalosť. Najlepšie výsledky dosahujeme použitím najlepších materiálov, výrobkov a prísných profesionálnych postupov.

Porovnanie detailingu a bežného autoumývacieho štúdia

Detailing znamená viac ako iba bežné rutinné čistenie vášho vozidla v autoumývarke. Detailing pomáha zachovať showroomový stav vozidla použitím dôkladných čistiacich procesov a špičkovej autokozmetiky. Medzi služby detailingu patrí odstraňovanie nedokonalostí z laku, hlbkove čistenie interiéru pomocou štetcov či umytie a chemická dekontaminácia laku clay barom. Špičkové detailingové štúdiá sú taktiež certifikované na aplikáciu profesionálnej keramickej ochrany, ktorá dodá vášmu autu lesk, hĺbku laku a ochráni ho pred nežiaducim poškodením. Detailing je zameraný na kvalitu, čistí sa každý jeden záhyb, každá jedna hrana, každá špár, jednoducho každý detail. Poctivý detailing je časovo veľmi náročný a každému autu je venovaná maximálna pozornosť a indiviuálny prístup (je rozdiel umývať jednoročné auto a auto ktoré má nabehaných už cez 100 000km). Pravidelná návšteva detailingového štúdia navyše predlžuje životnosť laku a kože vášho vozidla, chráni ho pred opätovným znečistením a v konečnom dôsledku, taktiež zvachováva / zvyšuje jeho hodnotu, v prípade, že by sa ho majiteľ rozhodol predať.

Predávam svoje auto a chcem mu zvýšiť hodnotu. Pomôže mu návšteva detailingového štúdia?

Jedná sa o pomerne bežnú otázku s ktorou sa stretávame často. Krátka odpoveď by bola áno – aj keď vaše auto nikdy nebolo v detailingovom štúdiu a starali ste sa o neho sporadicky, preleštenie laku s nanesením sealantu alebo keramiky dokáže vzbudiť záujem o potencionálneho kupujúceho a zvihnúť celkovú hodnotu vozidla.

Zdĺhava odpoveď je však takáto: Pokiaľ má vaše auto najazdených 100 000km+, tak vonkajší stav vozidla už pravedepodobne nie je to, čím volakde býval, v interiéri taktiež budú badať prvky opužívanosti. My v DetailCar môžeme väčšinu zo znečistenia interiéru odstrániť a zbaviť sa oxidácie a mikroškrabancov na karosérii, ale bohužiaľ, vaše vozidlo nikdy nebude vyzerať tak dobre, akoby vyzeralo, keby ste využívali detailingové služby už od jeho kúpy. Pravidelnou návštevou detailingového štúdia nielenže svoje vozidlo dôkladne čistíte, ale taktiež ho chránite pred trvalým poškodením a napomáhate k udržaní jeho hodnoty na trhu. Vozidlá, ktorým je dopriata starostlivosť profesionálnych detailérov jednoducho žiaria na cestách a v autobazároch nevydržia dlho bez povšimnutia. 

Ako zistím, že moje auto má poškriabaný lak?

Možno ste si to niekde všimli, že vaše auto má svetle / slnku akýsi mliečny povlak. Lak karosérie stratil lesk a hĺbku a auto už nežiari, tak ako žiarilo pri kúpe v showroome. Môžu za to drobné víriky. Značky po vírení sú jednoducho super jemné škrabance na povrchu laku. Najčastejšie sú spôsobené utieraním auta suchým uterákom, prípadne umývaním auta kefami… Pravdepodobne ste si všimli, že vírivé značky sa najviac prejavujú na čiernych a iných tmavo sfarbených automobiloch. Je to preto, lebo bočné strany škrabancov odrážajú svetlo.

Dokáže clay bar odstrániť škrabance?

Čistením karesérie clay barom sa z laku odstránia iba prebytočné nečistoty (napríklad stromová šťava / živica a iné nečistoty), ktoré sa nedajú odstrániť bežným umytím automobilu. Clay bar však neodstraňuje škrabance. Škrabancov na karosérii vášho automobilu sa zbavíte jedine odberným leštením laku orbitálnou alebo rotačnou leštičkou.

Čo je to keramická ochrana laku?

Keramická ochrana laku, ktorá sa tiež ľudovo nazýva sklokeramická ochrana, vytvára mimoriadne tvrdú vrchnú vrstvu nad existujúcou vrstvou laku automobilu. Táto vrstva prilne k povrchu automobilu a nielenže udrží vaše auto dlhšie čisté a lesklé, ale tiež je odolnejšie proti poškriabaniu a mimoriadne odpudzuje vodu a nečistoty. Priemerná životnosť keramického povlaku so správnou údržbou je až do 5 rokov (závisí či si zvolíte C.Quartz Professional alebo C.Quartz finest reserve)  Táto životnosť sa však u jednotlivých automobilov líši.

Niektoré faktory, ktoré môžu mať vplyv na životnosť:

  • Ako a ako často sa vozidlo umýva?
  • Jazdíte na vašom aute každý deň?
  • Je auto parkované vonku alebo v garáži?

Informácie o správnej údržbe keramicke ochrany nájdete v našom sprievodcovi – “Ako sa správne starať o keramickú ochranu.”

Ako sa má starať o svoje auto?

Po ošetrení je dôležité udržiavať auto správnym spôsobom aby sme predišli opätovnému poškodeniu. Pozrite si nášho sprievodcu správnymi technikami starania sa o automobil.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Zavolajte nám a my vám radi zodpovieme akékoľvek otázky týkajúce sa detailingu, keramickej ochrany laku či správnej starostlivosti o vaše auto.

Zavolajte nám!

0902 299 686