Čo je to auto detailing a čo všetko zahŕňa?

by May 18, 2022Sprievodca správnou starostlivosťou0 comments

Auto detailing je pojem, s ktorým sa v dnešnej dobe môžete stretnúť čoraz častejšie. Obľúbený je aj u slovenských motoristov a prináša hneď niekoľko cenných benefitov. O čo vlastne ide a prečo by ste nad ním mali uvažovať aj vy?

Auto detailing je o komplexnej starostlivosti

V jednoduchosti by sa auto detailing dal definovať ako komplexná hĺbková starostlivosť o exteriér a interiér vozidla. Ako už napovedá jeho názov, v rámci detailingu sa berie ohľad na najmenšie detaily. Výsledkom je tak dokonale čisté auto, ktoré vyzerá ako nové a je vynikajúco chránené pred rozličnými vonkajšími vplyvmi.

Detailing pozostáva z viacerých činností. V nasledujúcich bodoch vám predstavíme tie najdôležitejšie, ktoré vykonávame v našom detailingovom štúdiu.

auto detailing

Hĺbkové čistenie karosérie

Prvým krokom detailingu je hĺbkové čistenie laku vozidla. Keď idete do autoumyvárky, či už automatickej s kefami alebo bezdotykovej, z karosérie sa zmyje len povrchová špina. Auto síce vyzerá pekne čisto, avšak v skutočnosti je stále špinavé. Náletová korózia, drobné zrniečka prachu, brzdový prach, to všetko sú veci, ktoré prenikajú do laku a pevne sa v ňom udržujú. Aby mohli byť skutočne efektívne odstránené a lak získal svoju pôvodnú krásu, musí byť umývaný ručne.

V rámci detailingu sa karoséria čistí ručne, špecifickými postupmi a prostredníctvom prípravkov od renomovaných výrobcov. Lak tak získa svoju pôvodnú výraznú farbu a nádherný lesk.

Renovácia laku

Po detailnom vyčistení sa obvykle ukážu rôzne drobné nedokonalosti. Obvykle ide o mikro-škrabance, ale aj viditeľné odreniny spôsobené pri parkovaní. Hoci preliačiny sa v rámci detailingu nedajú eliminovať, škrabance vieme odstrániť veľmi účinne. Renovácia karosérie spočíva v profesionálnom brúsení a leštení, ktoré ešte viac zvýrazňuje krásu laku, jeho lesk a efektívne eliminuje rôzne nedostatky.

Renovácia a leštenie svetlometov

Plastový kryt svetlometov sa pri používaní auta prirodzene opotrebúva. Podobne ako na karosérii, aj na ňom vznikajú drobné škrabance, ktoré ho robia opticky matným a negatívne vplývajú na estetiku. V rámci detailingu sa svetlomety leštia a renovujú pomocou špeciálnych prípravkov. Tie im prinavrátia ich priehľadnosť a dokonale číru štruktúru. Budú tak nielen krajšie vyzerať, ale aj lepšie svietiť.

Aplikácia keramickej ochrany karosérie

Keď je karoséria dokonale čistá a lesklá, bola by škoda, ak by sa počas prvých jázd opäť poškodila. Mnohí zákazníci tak pri detailingu využívajú aj našu službu profesionálnej aplikácie keramickej ochrany C.Quartz od renomovaného výrobcu CarPro. Tá dokonale chráni lak pred UV žiarením zo slnka, nečistotami z cesty, chemikáliami, ale aj drobnými škrabancami. Je dokonale hydrofóbna, vďaka čomu sa karoséria menej špiní. Benefitom keramickej ochrany je tiež skutočnosť, že zvýrazňuje hĺbku a lesk laku.

V rámci ochrany karosérie aplikujeme tiež tekuté stierače, ktoré dodávajú čelnému sklu vynikajúcu hydrofóbnosť. Kvapky vody z neho rýchlo stekajú preč, vďaka čomu sú jazdy počas dažďa oveľa komfortnejšie.

Hĺbkové čistenie a tepovanie interiéru

Detailing nekončí v exteriéri, ale pokračuje aj do interiéru. Predsa len, tu trávite veľa času a je dôležité, aby ste sa v ňom cítili komfortne. Prvým krokom je precízne čistenie. Interiér hĺbkovo povysávame, vytepujeme a zbavíme aj tých najmenších nečistôt v škárach. Pri našej práci využívame špeciálne nástroje a prípravky, ktoré účinne odstraňujú špiny aj v ťažko prístupných miestach.

Samozrejme, každý druh interiéru si vyžaduje individuálnu starostlivosť. Špecifickou kategóriou sú kožené sedačky a ďalšie časti, pri ktorých čistení používame vysokokvalitné prípravky. Tie nielenže efektívne odstraňujú aj väčšie zažraté špiny a prinavracajú pôvodnú krásu, no zároveň materiál do hĺbky vyživujú a dodávajú mu pružnosť. Chránia ho tak pred poškodením pri ďalšom používaní. V rámci detailingu si vieme poradiť aj s veľkým znečistením, ktoré sa tradičnými metódami nedá účinne odstrániť. Výsledkom čistenia je krásne voňavý a lesklý interiér, v ktorom sa budete cítiť jednoducho skvele.

Oprava kože

Po detailnom vyčistení interiéru sa častokrát na koži naplno ukážu rôzne nedostatky. Či už drobné ryhy, praskliny alebo vyšúchané miesta. Vďaka profesionálnemu detailingu nemusíte kvôli týmto chybám navštevovať čalúnnika. Pomocou špeciálnych tmelov a farieb dokážeme účinne odstrániť väčšinu drobných nedostatkov a prinavrátiť tak koženým častiam interiéru ich pôvodnú krásu.

Moderným trendom v rámci renovácií kožených interiérov je aplikovanie keramickej ochrany, ktorá zabezpečuje vynikajúcu ochranu pred vodou, UV žiarením a chemikáliami. Prispieva tak k dlhšej životnosti.

oprava kože

Je detailing vhodný aj pre vás?

Pokiaľ chcete svojmu autu prinavrátiť jeho pôvodnú krásu a dopriať mu tú najlepšiu možnú starostlivosť, profesionálny detailing je skvelou voľbou. Vhodný je aj v prípade, že svoje vozidlo plánujete predávať. Dokáže totiž výrazne navýšiť jeho cenu. Ak o detailing máte záujem aj vy, neváhajte nás kontaktovať. Na základe vašich požiadaviek vám pripravíme cenovú ponuku na mieru.