Renovácia kože – vyhodené peniaze alebo spôsob, ako ušetriť?

by Apr 27, 2022Sprievodca správnou starostlivosťou0 comments

Pokiaľ koža v interiéri vášho auta akosi postupne stráca svoj prirodzený šarm, možno uvažujete nad spôsobmi, ako jej prinavrátiť pôvodnú krásu. Avšak, oplatí sa to? Nie je lepšie nechať ju jednoducho tak a nič neriešiť? Určite nie! Renovácia kože v dnešnej dobe dokáže zázraky a môže priniesť viacero cenných benefitov. Nielenže vám pomôže ušetriť, ale za istých okolností vám dokonca zarobí viac peňazí!

Čo sa stane, keď koži nebudete venovať pozornosť?

Koža je materiál ako každý iný, teda prirodzene sa opotrebúva. Môžete používať aj tie najlepšie čistiace prípravky pod slnkom, no postupne bude aj tak strácať svoju pôvodnú krásu. Samozrejme, vďaka pravidelnému čisteniu bude oveľa dlhšie vyzerať ako nová a bude menej náchylná na vznik prasklín či iných nedokonalostí. Avšak, nestane sa „nesmrteľnou“.

Jedného dňa opotrebenie dospeje do štádia, kedy je žiaduca renovácia. Tento moment môže nastať po 5 rokoch používania, ale pokojne aj po dvadsiatich. Všetko závisí od kože, starostlivosti a toho, ako auto používate. V každom prípade, pokiaľ renováciu kože budete ignorovať, jej poškodenie bude exponenciálne narastať. Keď je koža raz popraskaná a zničená, nedokonalosti sa rýchlo šíria ďalej.

čistenie kože v aute

Riziko potreby prečalúnenia

Jednoducho, ak ignorujete menšie poškodenia a tie prerastú do väčších, v mnohých prípadoch už renovácia nie je možná. Kožu musíte nechať prečalúniť, čo nie je zrovna lacná záležitosť. Kvalitnému čalúnnikovi neraz zaplatíte aj viac ako 1000 eur. Alebo je tu druhé riešenie – budete jazdiť v aute, ktorého interiér vyzerá ako vybraný z vrakoviska. A to zrejme skutočne nechcete.

prečalúnenie kože

V čom spočíva renovácia kože?

Ako sme už naznačili, renovácia kože vám dokáže ušetriť stovky eur tým, že nebudete musieť využiť služby čalúnnika. Pýtate sa, ako je to možné? Prostredníctvom kvalitných prípravkov sa dajú opraviť menšie poškodenia, ktoré vznikajú pri bežnom používaní auta. V rámci renovácie sa interiér najprv dokonale vyčistí a zbaví aj zažratých škvŕn či fľakov, ktoré sa bežnými metódami nedajú odstrániť. Tým sa koži prinavráti jej pôvodná žiarivá farba.

Následne sa riešia opravy drobných poškodení. Typické praskliny či trhlinky sa vyplnia špeciálnym tmelom, ktorý po vytvrdnutí neodlíšite od pôvodnej kože. Opravené miesta sa následne nastriekajú farbou, ktorá je miešaná na mieru podľa konkrétneho odtieňu. Nakoniec sa koža ošetrí impregnačným prípravkom, prípadne keramickou ochranou. Vo výsledku tak bude interiér vášho auta vyzerať prakticky ako nový. Avšak, za výrazne nižšiu cenu, ako keby ste si ho dávali prečalúniť.

renovácia kože

Akú životnosť má zrenovovaná koža?

To, ako dlho vám bude zrenovovaná koža naďalej bez poškodenia slúžiť, závisí od mnohých faktorov. Dôležité je, aby bola renovácia vykonaná profesionálne a boli pri nej využité značkové tmely, farby a ďalšie prípravky. Životnosti napomôže aj povrchová ochrana, či už formou impregnačného prostriedku alebo modernej keramiky na kožu. Odborne prevedená renovácia zabezpečí, že koža bude naďalej vyzerať a slúžiť prakticky ako nová aj viac ako 3 roky.

Rozhodne sa tak netreba obávať, že za renováciu kože zbytočne vyhodíte peniaze. Pokiaľ ju nezveríte do rúk amatérom, určite sa vám nestane, že po niekoľkých týždňoch či mesiacoch používania sa vám pôvodné problémy začnú objavovať znova.

oprava kože v aute

Renovácia kože pred predajom auta

Pokiaľ plánujete predávať svoje auto a chcete za neho dostať čo najviac peňazí, mali by ste mu venovať patričnú pozornosť. Väčšinu kupcov odradí, keď vidia popraskanú kožu s rôznymi fľakmi, vyšúchanými miestami a inými nedokonalosťami. Naopak, čistá a voňavá koža, ktorá vyzerá ako nová, zaujme hneď na prvý pohľad.

Svoje vozidlo tak môžete inzerovať drahšie, vďaka čomu sa vám investícia do kvalitnej renovácie kože rýchlo vráti. No nielen to. Dokáže vám pri predaji zarobiť niekoľko desiatok či stoviek eur naviac. A to sa oplatí!

Profesionálna oprava kože

Chcete koži vo vašom aute prinavrátiť pôvodnú krásu? Stačí si objednať renováciu v našom detailingovom centre. Používame prípravky od najlepších svetových značiek a spoliehame sa na overené funkčné postupy. Vysokú kvalitu našich služieb potvrdzujú aj recenzie od mnohých zákazníkov, ktorí sa k nám vždy radi vracajú. Tak neváhajte a doprajte svojmu autu tú najlepšiu možnú starostlivosť aj vy!