Trendy v automobilovom svete, o ktorých by ste mali vedieť!

by Apr 29, 2022Sprievodca správnou starostlivosťou0 comments

Automobilový svet sa extrémne rýchlo vyvíja. A to najmä v dôsledku prísnych emisných noriem. Kvôli nim sa neustále hovorí o hybridoch, elektromobiloch a alternatívnych palivách. Avšak, novinky nespočívajú len v modernizácii pohonov. Trh prechádza mnohými ďalšími zmenami, o ktorých sa tak často nehovorí. No práve im sa budeme venovať v nasledujúcich riadkoch. Aké sú aktuálne trendy v automobilovom svete a čo znamenajú pre nás, motoristov?

Masívne znižovanie nákladov

Tento bod významne súvisí najmä so sprísňujúcimi sa emisnými normami. Výrobcovia musia extrémne rýchlo vyvíjať nové pohonné ústrojenstvá a technológie, aby nemuseli platiť pokuty za vysoké flotilové emisie. Investície, ktoré by inak mohli putovať do kvalitnejších materiálov či konštrukčných riešení, sú preto smerované práve do elektrifikácie. A to pre zákazníkov nie je dobrá správa. Povedané v jednoduchosti, autá sa stávajú menej kvalitnými.

Postrehnúť to môžete napríklad na životnosti rozličných komponentov. Aj prémioví výrobcovia musia častokrát siahnuť po lacnejších riešeniach, ktoré sa skôr opotrebujú. Kým staršie autá vedeli pri dobrej starostlivosti bez problémov najazdiť viac ako 500 000 kilometrov, pri najnovších to nemusí byť štandardom. Príčinou je častokrát aj množstvo nových technológií, ktoré sa rýchlejšie kazia a ich opravy sú veľmi nákladné.

trendy v automobilovom svete
trendy v automobilovom svete

Horšia kvalita interiérov

So znižovaním nákladov ide ruka v ruke klesajúca úroveň spracovania interiérov. Príčinou je častokrát používanie rôznych eko materiálov, ktoré sú síce šetrné k planéte, ale nevedia tak dobre odolávať vonkajším vplyvom. Práve preto sa pri moderných autách čoraz viac dostáva do popredia odborný detailing. Pokiaľ chcete, aby interiér vo vašom vozidle vyzeral čo najdlhšie ako nový, musíte mu jednoducho venovať patričnú pozornosť.

Tomuto trendu sme sa rýchlo prispôsobili aj my. Ponúkame komplexné služby v oblasti detailingu interiérov, pričom pri našej práci využívame špičkové produkty určené na starostlivosť o citlivé moderné materiály. Tie ich vyživujú a dokonale chránia pred UV žiarením, vodou či mechanickým poškodením. Novinkou je taktiež keramická ochrana kože, ktorá sa vo svete začína tešiť veľkej obľube.

automobilový svet

Zmenšovanie hrúbky laku

Jedným zo spôsobov, ako ušetriť výrobné náklady, je znižovanie hrúbky lakov. Tento trend tu už máme niekoľko rokov a vyzerá to tak, že v budúcnosti to nebude o nič lepšie. Áno, moderné laky sú síce nádherné, no veľmi ľahko sa poškodia. Keďže sú tak tenké, akýkoľvek náraz kamienka v nich dokáže vytvoriť nepeknú odreninu. No čo je horšie, odrené miesta sú náchylné na hrdzavenie. Dnes preto nie je žiadnym prekvapením, že aj 3-ročné auto má na kapote nejaké tie drobné hrdzavé bodky. Naviac, tenké moderné laky sú menej odolné voči chemikáliám z trusu či hmyzu a taktiež nevedia dobre odolávať UV žiareniu.

Medzi moderné trendy preto patrí keramická ochrana laku. Tá na jeho povrchu vytvorí tvrdú vrstvu, ktorá zvyšuje odolnosť. Znižuje riziko mechanického poškodenia, poskytuje dokonalú ochranu pred UV žiarením či chemikáliami z vonkajšieho prostredia. Naviac, je hydrofóbna, takže voda z nej ľahko steká dolu. Eliminuje tak rýchle špinenie karosérie. V našom detailingovom centre aplikujeme špičkovú keramickú ochranu C.Quartz Professional a C.Quartz Finest Reserve od popredného svetového výrobcu CarPro.

Vyšší záujem o jazdené vozidlá

V dôsledku pandémie korona vírusu a vojenských konfliktov sa znížila produkcia nových áut. Na trhu už dlhšie chýbajú dôležité čipy a mnohé ďalšie nevyhnutné komponenty. Ak si nakonfigurujete vozidlo, je bežné, že na jeho dodanie musíte čakať viac ako rok. To je pre väčšinu motoristov neprípustné, a tak čoraz viac narastá záujem o jazdené vozidlá. A to nielen na Slovensku, ale prakticky v celej Európe. Tento trend sa odráža aj na cene jazdeniek, ktorá v posledných mesiacoch rapídne stúpa. Dobre zvolené jazdené vozidlo pritom dokáže slúžiť a fungovať takmer ako nové.

Aj v tomto smere sa veľkej obľube teší profesionálny detailing. Prostredníctvom neho je možné jazdenému autu prinavrátiť jeho pôvodnú krásu. Či už zvonku alebo zvnútra. Dajú sa odstrániť drobné poškodenia laku či kože, pomocou dezinfekcie ozónom sa odstránia akékoľvek nežiadúce pachy a baktérie, detailné tepovanie interiéru zas zabezpečí jeho stopercentnú čistotu. Pokiaľ chcete, aby aj vaše auto po kúpe alebo pred predajom vyzeralo ako nové, stačí nás kontaktovať. Vytvoríme vám cenovú ponuku na mieru a zarezervujeme termín, ktorý vám bude najviac vyhovovať.