Oplatí sa keramická ochrana na nové auto? Zvážte tieto aspekty

by Aug 9, 2021Sprievodca správnou starostlivosťou0 comments

Jedna z najčastejších otázok, ktoré sa nás pýtajú naši klienti či náhodní motoristi, znie – oplatí sa aplikovať keramickú ochranu laku na úplne nové auto, ktoré práve prišlo z továrne? Odpoveď je jednoduchá – jednoznačne áno! Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo je nanesenie keramickej ochrany na nové auto tým najvýhodnejším riešením.

Nové auto a odolnosť laku 

Auto príde z továrne s úplne dokonalým lakom, bez akýchkoľvek nedokonalostí. Prečo teda hneď na neho aplikovať nejakú ochranu a nenechať ho žiariť jeho prirodzenou krásou? Túto otázku si kladú mnohí motoristi, pritom situácia je presne opačná. 

V dôsledku šetrenia nákladov a urýchlenia výrobného procesu sa hrúbka laku v prípade nových áut neustále znižuje.Kým v minulosti sa lakovalo „nahrubo“, vďaka čomu lak vydržal veľmi dlho a perfektne odolával poškodeniam, dnes je všetko inak. Vrstva laku je tak tenká, že niektoré nové autá majú na prednej kapote či dverách viditeľné odreniny od kamienkov už po 5000 najazdených kilometroch! Z dokonalého laku nového auta sa tak môžete tešiť len pár týždňov a následne vyzerá tak, ako keby ste s daným vozidlom jazdili už niekoľko rokov. 

odreniny od kamienkov
Oplatí sa keramická ochrana na nové auto

Ochrana laku nového auta pred znehodnotením 

Práve tu sa k slovu dostáva keramická ochrana. Tá vytvorí na karosérii veľmi tvrdú tenkú vrstvu, ktorá chráni lak pred poškodením. Je tak akýmsi ochranným štítom, ktorý odráža všetkých nepriateľov v podobe malých kamienkov, chemikálií či prachových čiastočiek, aby nepoškodili krehký mäkký lak moderného auta. 

Vám sa tak nestane, že už po pár týždňoch používania nového auta budú na ňom mikro-škrabance, vyblednuté miesta od chemikálií či prachové usadeniny, ktoré sa dajú len veľmi ťažko umyť. Lak bude doslova zakonzervovaný pod vrstvou keramiky, preto ho nebude môcť poškodiť ani náletová hrdza. Po niekoľkých rokoch aktívneho jazdenia tak bude stále vyzerať ako nový. 

Oplatí sa keramická ochrana na nové auto

Posilnenie krásy laku 

Keramická ochrana na nové auto prináša aj estetický benefit. Hoci na laku nového auta by nemali byť žiadne poškodenia, keramika dokáže povýšiť jeho hĺbku a lesk na nový level. Koniec-koncov tak váš nový štvorkolesový miláčik bude vyzerať ešte lepšie, ako keď vyšiel z továrne. Unikátny charakter laku bude jednoducho neprehliadnuteľný a vy si ho rozhodne zamilujete. 

Jaguar SE
Oplatí sa keramická ochrana na nové auto

Jednoduchá starostlivosť

Keď si kúpite nové auto, s najväčšou pravdepodobnosťou mu budete chcieť dať veľa lásky. Vďaka keramickej ochrane laku bude jeho umývanie oveľa jednoduchšie. Keramika je hydrofóbna – odpudzuje vodné kvapky, preto sa lak oveľa menej špiní a ľahko sa umýva. Čistenie auta vám tak nezaberie veľa času a lak bude aj po rýchlom umytí opäť vyzerať ako nový. 

Keramická ochrana laku
Oplatí sa keramická ochrana na nové auto

Keramická ochrana na nové auto a jednoduchosť aplikácie 

Snáď najpodstatnejším dôvodom, prečo dáva keramika na nové auto tak veľký zmysel, je jednoduchosť jej aplikácie. V prípade starších áut, ktoré už majú na laku nejaké známky používania, je nevyhnutná kompletná príprava na aplikáciu keramiky. Musia sa odstrániť všetky nedokonalosti na karosérii, čo je neraz komplikované. V konečnom dôsledku tak musíte zaplatiť viac, pričom veľkú časť ceny tvorí práve príprava laku. 

Nové autá nemajú na laku žiadne väčšie nedokonalosti, ktoré by obmedzili nanášanie keramiky. Príprava laku tak nezaberie veľa času a je možné dosiahnuť najdokonalejší výsledok. Keramika totižto dokáže na povrchu karosérie vytvoriť jednoliatu koherentnú vrstvu, ktorá nie je narušená žiadnymi nedokonalosťami. Vďaka tomu má dlhšiu životnosť a lepšie ochranné schopnosti. Odborne nanesená keramická ochrana vydrží na laku auta pri správnej starostlivosti aj 5 rokov, takže investícia do nej sa rozhodne oplatí. 

keramická ochrana laku, Oplatí sa keramická ochrana na nové auto

Dokonalý stav laku pri predaji 

V neposlednom rade, v prospech keramickej ochrany na nové auto nahráva aj možnosť výhodnejšieho predaja vozidla v budúcnosti. Pokiaľ aplikujete na úplne nové auto keramickú ochranu a po 4 rokoch ju necháte odstrániť, lak pod ňou bude vyzerať prakticky ako nový. Vy tak môžete dané vozidlo predať za vyššiu cenu, keďže bude vyzerať rovnako, ako keby práve vyšlo zo showroomu. V konečnom dôsledku sa vám tak istá časť investície do keramiky aj neskôr vráti späť. 

Oslovila keramická ochrana laku aj vás a chcete si ju nechať aplikovať na svoje úplne nové auto? Radi vás privítame v našom detailingovom štúdiu, v ktorom zabezpečujeme profesionálne nanášanie keramickej ochrany svetoznámej značky CarPro. Kontaktujte nás, s radosťou zodpovieme všetky vaše otázky a vypracujeme vám cenovú ponuku na mieru. 

Oplatí sa keramická ochrana na nové auto