Ako vyčistiť auto od chlpov?

by Dec 6, 2021Sprievodca správnou starostlivosťou0 comments

Vozíte vo svojom aute domáceho miláčika? Pokiaľ práve nechováte pytóna alebo korytnačku, zrejme vám v interiéri nechá niekoľko malých pozdravov v podobe chlpov. Zvieracie chlpy v aute sú vždy lepšie ako nejaká neželaná telesná tekutina, avšak neraz môžu byť problémom. Odstrániť ich z jemného čalúnenia je často veľký boj. Ako si s nimi poradiť čo najefektívnejšie? 

Zozbierali sme pre vás viacero ľudových i profesionálnych rád a prinášame vám účinné tipy, ako vyčistiť auto od psích chlpov. 

auto, pes, zvieracie chlpy, čistenie, interiér auta
Ako vyčistiť auto od chlpov

Vysávač na čistenie psích chlpov 

Keď sa vo vašom aute objavia chlpy, ako prvé vám pravdepodobne napadne odstrániť ich prostredníctvom vysávača. Avšak, to často nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Domáce vysávače obvykle nemajú dostatočne silný ťah, aby dokázali chlpy z čalúnenia efektívne vytiahnuť. Nehovoriac o tom, že s klasickou kruhovou koncovkou vysávačovej hadice sa nedostanete do úzkych škár vedľa sedadiel, kam obvykle napadá najviac chlpov. 

Riešením sú výkonné priemyselné vysávače so špeciálnymi úzkymi koncovkami, ktoré vám umožnia dostať sa aj do tých najtenších škár. Pomôcť si môžete aj tak, že chlpy vyfúkate pomocou stlačeného vzduchu na dostupnejšie miesto, odkiaľ ich viete povysávať. Ani to však často nestačí. Najúčinnejšou možnosťou je špeciálna kefová koncovka vysávačovej hadice, ktorá na seba nazbiera chlpy a prúd vzduchu ich následne vtiahne do odpadového vrecka. 

auto, zvieracie chlpy, vysávania, tepovanie, čistenie, vysávač
Ako vyčistiť auto od chlpov

Kefa 

Medzi často využívané spôsoby, ako vyčistiť auto od psích chlpov, patrí ich „zbieranie“ prostredníctvom hustej kefy. Jej štetinky vedia preniknúť hlboko do čalúnenia a naviazať tak na seba aj zažratejšie chlpy. Nevýhodou je však skutočnosť, že kefa nedokáže odstrániť kratšie chĺpky. 

Ak sa rozhodnete pre toto riešenie, dávajte si pozor na to, aby kefa nebola príliš tvrdá. Jej štetinky totižto môžu ľahko poškodiť jemné čalúnenie. Zobrať klasickú tvrdú kefu na čistenie topánok či riadu a drhnúť ňou koberce alebo sedadlá, je najlepšia cesta, ako si zničiť auto. 

čistenie, interiér, zvieracie chlpy, kefa na chlpy, auto,
Ako vyčistiť auto od chlpov

Špeciálna rukavica 

Zakúpiť si viete aj rukavice na čistenie psích chlpov, ktoré sú vyrobené zo špecifického materiálu. Ten na seba efektívne viaže aj drobné chĺpky a pomocou rukavice sa ľahko dostanete aj do menej prístupných miest. 

rukavica, čistenie, zvieracie chlpy, auto,
Ako vyčistiť auto od chlpov

Lepiaca páska na zvieracie chlpy v aute 

Primitívne, ale občas funkčné. Lepiaca páska poslúži na odstraňovanie kratších aj dlhších chĺpkov z tenších koberčekov a látkových čalúnení. Ak máte v aute kvalitný hlbší koberec, pravdepodobne vám veľmi nepomôže. Táto jednoduchá metóda, ako vyčistiť auto od psích chlpov, je naviac často príliš prácna a zdĺhavá. Pokiaľ však nemáte inú možnosť, môžete ju vyskúšať. 

Lepiaci valček 

Tento praktický pomocník poslúži perfektne práve pri zbieraní krátkych chĺpkov, ktoré sa inými metódami len tak ľahko odstrániť nedajú. Lepiaci valček určený na odstraňovanie chlpov viete kúpiť v niektorých špecializovaných predajniach. 

Prípadne, vyrobte si ho sami doma. Vezmite kuchynský valček a nalepte na neho kvalitnú obojstrannú pásku.Odstraňovanie chlpov takýmto valčekom je pomerne rýchle a efektívne. 

čistenie, interiér, auto, zvieracie chlpy, lepiaci valček
Ako vyčistiť auto od chlpov

…Alebo sa spoľahnite na profesionálne čistenie 

Každá z vyššie spomínaných metód funguje a môže vám pomôcť odstrániť drvivú väčšinu chlpov v aute. Povedzme si však na rovinu, nie každý má čas stráviť niekoľko hodín prácnym vysávaním a postupným čistením chlpov z čalúnenia. Treba si uvedomiť, že každý materiál je iný. Kým z obyčajnej látky sa dajú chlpy odstrániť jednoducho, vytiahnuť ich z hlbokého koberca alebo špecifických jemných materiálov môže byť výzva. 

profesionálne čistenie, zvieracie chlpy, auto, interiér
Ako vyčistiť auto od chlpov

Nejde len o odstránenie chlpov, ale zároveň je dôležité pristupovať šetrne k jednotlivým materiálom. Práve preto stojí za zváženie profesionálne čistenie interiéru, ktorému sa venujeme aj my v našom detailingovom štúdiu. Interiér nielenže detailne povysávame, ale naviac aj vytepujeme a ošetríme špeciálnymi prípravkami. Vy tak môžete mať istotu, že vás v aute už ďalej nebude vyrušovať ani posledný najmenší chĺpok. 

Pokiaľ máte záujem o čistenie interiéru vášho auta, neváhajte nás kontaktovaťVypracujeme vám cenovú ponuku na mieru a zarezervujeme termín podľa vašich možností. 

Ako vyčistiť auto od chlpov

Nejde len o odstránenie chlpov, ale zároveň je dôležité pristupovať šetrne k jednotlivým materiálom. Práve preto stojí za zváženie profesionálne čistenie interiéru, ktorému sa venujeme aj my v našom detailingovom štúdiu. Interiér nielenže detailne povysávame, ale naviac aj vytepujeme a ošetríme špeciálnymi prípravkami. Vy tak môžete mať istotu, že vás v aute už ďalej nebude vyrušovať ani posledný najmenší chĺpok. Ako vyčistiť auto od chlpov

Ako vyčistiť auto od chlpov